Bölgelere Göre E-ticarette Gıdanın Payı ⁠ ⁠

Bölgelere Göre E-ticarette Gıdanın Payı    ⁠

Koronavirüs salgını sırasında devam eden dijitalleşme ve e-ticarete odaklanılmasına rağmen, gıda perakende satışının bir payı olarak çevrimiçi harcamaların en azından bu on yılın ilk yarısında tek haneli rakamlarda kalması bekleniyor. Statista dijital Pazar görünümüne göre, 2020’de gıda perakende harcamalarının çevrimiçi payının 3’ten neredeyse yüzde 4’e yükselmesi beklenen Asya’da bir koronavirüs artışı tespit edilebilir.

Avrupa ve Kuzey Amerika’da, çevrimiçi gıda bütçesi hala tüm harcamaların yaklaşık % 1’i seviyesindeydi ve bu, segmentin daha gidecek daha uzun bir yolu olduğunu gösteriyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük bir kırsal nüfusa sahip ülkelerde, e-ticaret hizmetlerinin kurulması daha zordur.

Tabi ki, gıda e-ticaretini kurmak zor bir iş haline getiren daha belirgin faktörler var- ürünleri soğutma ihtiyacından, bazı gıda maddelerinin düşük fiyatlı ancak ağır ve hacimli doğasına kadar. Çin’deki satıcılar son zamanlarda bu engellerin bazılarını üstesinden gelmekte başarılı oldular, örneğin gıda maddelerinin toplu olarak sipariş edildiği ve komşular veya arkadaş grupları arasında bağımsız olarak dağıtıldığı grup satın alma planları oluşturmak. Güney Kore, Asya’da çevrimiçi gıda satışlarıyla yüksek gelir elde edilen ikinci bir ülkedir.

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!