Dünya’da Mobil Ödemeyi En Çok Kullanan Ülkeler ⁠ ⁠

Dünya'da Mobil Ödemeyi En Çok Kullanan Ülkeler  ⁠

Statista’nın Dijital Pazar Görünümü’ne göre, Çin’de bir milyardan fazla insan bu yıl bir satış noktasında telefonlarıyla ödeme yapacak. Fiziksel bir mağaza, restoran veya çevrimiçi bir mağaza olabilir. Bu rakam, dünyadaki en yüksek penetrasyon oranı olan % 32’nin üzerinde bir penetrasyon oranına tekabül etmektedir.

Çin’in gelişen ödeme uygulaması pazarına, tüccarlar, restorancılar ve e-ticaret platformları tarafından yaygın olarak benimsenen büyük oyuncular Alipay ve WeChat Pay tarafından yönetiliyor. Birçok küçük işletmenin müşterilere hizmet verdiği bir ülkede, kredi kartlarının kullanımı hiç bu kadar yaygın bir şekilde benimsenmemişti ve bu da işletmelerin doğrudan nakitten ödeme uygulamalarına geçtiği bir sıçrama etkisi yarattı.
Yine de müşteri başına işlemlerin toplam yıllık değeri Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Birleşik Krallık, Danimarka ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkelerinde Çin’dekinden daha yüksektir. Ortalama bir Çinli tüketicinin, Birleşik Krallık’ta 4.400 ABD dolarının üzerinde ve ABD’de 7.000 ABD dolarının üzerinde olmasına kıyasla, 2019’da ödeme uygulamalarına yaklaşık 1.600 ABD doları harcaması bekleniyor. Avrupa’da kullanıcı penetrasyonunda İskandinav ülkeleri başı çekerken, Almanya ve Fransa geride kalıyor.

Hindistan ve Vietnam gibi Asya’daki gelişmekte olan ülkelerde, ödeme uygulamalarının yaygınlık oranı genel olarak küresel ortalamanın üzerindedir, ancak müşteri başına harcanan ortalama tutar son derece düşük kalmaktadır, bu da tüketicilerin büyük bir kısmının bunu çok nadiren kullandığını göstermektedir.

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!