Dünya’da Nakit Paranın En Çok Kullanıldığı Ülkeler ⁠ ⁠

Dünya'da Nakit Paranın En Çok Kullanıldığı Ülkeler    ⁠

Çoğu Avrupalı ​​hala fiziksel paraya bağlıyken, Asya ülkeleri en çok nakitsiz ödemeleri benimsiyor. Bu, insanların nakit veya kartla (veya hatta cep telefonuyla) ödeme yapma alışkanlıklarını analiz eden çeşitli çalışmaları listeleyen Dünya Nakit Raporu 2018’in sonucudur.

Çalışmaların çoğu, insanların günlük yaşamlarını kaydettikleri günlük çalışmaları olarak adlandırılırken, farklı şekilde tasarlanırlar ve farklı sonuçlar verebilirler. Yine de rakamları karşılaştırmak, hangi ülkelerin nakit kullanmaya daha fazla veya daha az eğilimli olduğuna dair genel bir fikir edinmek için ilginçtir.

Japonya, nakitsiz ödemeyi seven Asya kuralının istisnalarından biridir. 2019 yılında, ülke hükümeti nakitsiz ödemeleri 2025 yılına kadar yüzde 40’a çıkarmayı amaçlayan “Nakitsiz vizyonunu” açıkladı. Japon hükümetine göre, şu anda Japonya’daki ödemelerin sadece yüzde 18’i nakitsiz. Bu, İspanya, İtalya ve Almanya gibi birçok Avrupa ülkesindeki oranlarla karşılaştırılabilir olsa da, bölgesel komşular Çin ve Güney Kore nakitsiz ödemeleri çok daha büyük ölçüde benimsemiştir.

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!