İngiltere’de Covid-19 Sürecinde Hareketlerdeki Değişiklik ⁠ ⁠

İngiltere'de Covid-19 Sürecinde Hareketlerdeki Değişiklik   ⁠

Google’ın Topluluk Hareketlilik Raporları, “Covid-19 ile mücadele politikalarına yanıt olarak nelerin değiştiğine dair içgörü sağlama” girişiminde, yetkililerin hızla gelişen koronavirüs pandemisini ve hareket üzerindeki kısıtlamaları değerlendirmesine yardımcı olmak için konum bilgilerini paylaşan şirketlerin listesine katılıyor. . Google’ın dediği gibi, “size ve halk sağlığı görevlilerine Covid-19 ile ilgili sosyal mesafe tavsiyesine verilen yanıtları anlamada yardımcı olmak” amaçlıdır.

Raporlar, şirketin konum geçmişini kaydetmesine olanak tanıyan kullanıcılarından alınan verilere dayanmaktadır. Raporların da açıkladığı gibi, bu davranış değişiklikleri “Google Haritalar’daki popüler zamanları göstermek için kullanılan aynı türde toplu ve anonim veriler kullanılarak” hesaplanır.

Birleşik Krallık için veri kullanan bu infografikte görüldüğü gibi, kapanma önlemleri gerçekten de bölge sakinlerinin hareketini etkiliyor. Ülke çapındaki ilk kapanma sırasında bu verilere ilk baktığımızda, en büyük düşüş perakende ve eğlencede görüldü, burada % 75’lik bir düşüş görüldü. Toplu taşımada da benzer bir düşüş görüldü ve buna bağlı olarak işyerleri % 68 oranında azaldı.
Şimdi mevcut kapanma için en son rakamlarla karşılaştırıldığında, halkın “yeni normale” daha çok adapte olduğu ve evlerinin dışındaki yerleri daha sık ziyaret ettiği ortaya çıkacaktır. En belirgin değişiklik, -% 33 ile +% 7 arasında değişen parklarla ilgilidir. Aynısı diğer tüm kategoriler için, özellikle -% 68’den -% 47’ye düşen işyerleri için geçerli.

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!