İş Yapmanın En Kolay Olduğu Ülkeler ⁠ ⁠

İş Yapmanın En Kolay Olduğu Ülkeler      ⁠

APAC ülkeleri ve bölgesel ekonomiler, Dünya Bankası tarafından dünya çapında iş yapmanın kolaylığını değerlendiren bir sıralamada yüksek puan alıyor. 2020 baskısında en iyi beş yarışmacının dördü – Yeni Zelanda, Singapur, Hong Kong ve Güney Kore-bölgeden.

Avrupa ve özellikle İskandinav ülkeleri de güçlü bir performans sergilediler; Danimarka dördüncü sırada ve Norveç ve İsveç ilk 10’u tamamladı. İngiltere 8. sırada yer alırken, Litvanya 11. sırada yer aldı.
Raporun yazarlarına göre, yüksek puan alan yerler, iş düzenlemelerine bağlı idari görevler için genellikle elektronik ve çevrimiçi sistemleri iyi kullanıyordu. İflas davaları sırasında uygulanabilir bir işletmenin faaliyete devam etmesine izin verme uygulaması gibi, yüksek derecede şeffaflık da üst sıralarda yer alanların ortak bir özelliğiydi.

Bir işe başlamak için gereken süre ülkeler arasında keskin bir şekilde değişiyordu. Rapora göre, en alt 50’de yer alan yerlerde bir iş kurmak, ilk 20’de yer alanlardan neredeyse altı kat daha uzun sürdü

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!