Online Satışları En Hızlı Artan Ürünler ⁠ ⁠

Online Satışları En Hızlı Artan Ürünler                                               ⁠

“Geleneksel olarak e-ticaretle ilişkilendirilen ürünler, küresel çevrimiçi satışlarda hala en hızlı büyüyen segmentler arasında yer alıyor, ancak diğer ürün kategorileri de hızla çevrimiçi hareket ediyor. Statista Tüketici Pazarı Görünümü’ne göre, tüketici elektroniği ve giyiminin çevrimiçi satışları büyümeye devam ediyordu. Verilere göre ev aletlerinin her beşte birinden biri halihazırda internetten satın alınıyor ve bu payın 2023 yılına kadar yüzde 31’e çıkması bekleniyor.

Şu anda yalnızca tek haneli satış payına sahip olan gözlüklerin, 2023 yılına kadar daha yerleşik kategorileri yakalaması ve altı yılda segment içindeki çevrimiçi satışları ikiye katlaması bekleniyor. Aynı zamanda e-ticaret için daha yeni bir pazar olan OTC ilaçlarının, çevrimiçi satışları neredeyse aynı hızda artırması bekleniyor.

Gıda – potansiyel olarak e-ticaret için son sınır – küresel olarak hala uzun bir zamana sahip. Bazı ülkeler halihazırda market bütçelerinin beş dolarından birini çevrimiçi olarak harcarken, e-ticaret gıda satışlarının küresel payının 2023’te küresel gıda satışlarının yalnızca yüzde 3’ü olacağı tahmin ediliyor. “

Diğer İstatistikler

İstatistiği Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!