Muhasebe

Şirket Merkezi Adresinin (Registered Office Address) Sağlaması Gereken Şartlar
Limited Şirketi

Şirket Adresi (Registered Office Address) Nasıl Alınır?

İngiltere’de bir limited 3 farklı türde adrese sahip olması gereklidir. Bunlardan birincisi, “Registered Office Address” olarak adlandırdığımız resmi yazışma adresidir. İkincisi, Directors’ Service Address dediğimiz şirket yetkilisinin yazışma adresidir. Sonuncusu ise şirketin faaliyet gösterdiği iş adresidir (Business Address). Bu yazıda, şirketinin açısından önemli bir yere sahip olan bu adreslerin özelliklerini ele alacağız.

Devamını Oku »
İngiltere'de Vergi Sistemi - Limited Şirketler İçin
KDV

İngiltere’de Vergi Sistemi

İngiltere’de şirket kurmaya karar verirken, vergiler hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Bu yazıda Kurumlar Vergisi (Corporation Tax), Gelir Vergisi (Income Tax), Sosyal Güvenlik Ödemesi (National Insurance), KDV ve Belediye Vergileri (Business Rates) konularından bahsedeceğiz.

Devamını Oku »
İngiltere’de Şirketlerin Marka Tescili Konusunda Bilinmesi Gerekenler
Marka Tescili

İngiltere’de Şirketlerin Marka Tescili Konusunda Bilinmesi Gerekenler

İngiltere’de şirket kurmaya karar verdikten sonra çok iyi bir şirket adı (Türk mevzuatındaki karşılığı ticaret unvanıdır) bulup gerekli işlemleri de tamamlayarak şirketi kurdunuz. Peki eşsiz ve size çok uygun olduğunu düşündüğünüz şirket adı ve eğer varsa logonuzun sadece sizin tarafından kullanılmasını istiyorsanız bu kadarı yeterli mi?

Devamını Oku »
İngiltere’de Limited Şirket Nasıl Kurulur?
Şirket Kurma

İngiltere’de Limited Şirket Nasıl Kurulur?

İngiltere’de kuracağınız şirket sayesinde dünyaya açılabilir, markanızı tepeden tırnağa kendiniz tanımlayabilir, işletmeniz bünyesindeki her şeyin sahibi olabilir, işletmenizi vergiler açısından en etkili şekilde yürütebilirsiniz.

Devamını Oku »