Amazon’dan Satın Alma Giderlerinizi Dext ile Nasıl Entegre Edersiniz?

Bir işletmeyi daha kârlı hale getirmenin temeli, ürünleri daha ucuza satın alıp daha yüksek fiyata satabilmek olsa da, tek başına yeterli değildir. Özellikle e-ticaretin rekabetçi dünyasında idari işlere ayıracağınız zamanı azaltmak da bu konuda büyük bir destek noktasıdır. Sadler&Frost olarak, müşterilerimizin işleyişlerine paralel olarak yeni entegrasyon noktaları belirleyerek bu verimi arttırmayı amaçlıyoruz.

Dropshipping modeliyle satış yapan bir çok müşterimiz, özellikle Amazon’dan yaptıkları tekil Satın Alma Maliyetlerini (Cost of Goods Sold) Dext’e göndermek için zaman ayırdıklarını gördük ve bu konuda Dext’in Fetch Supplier özelliğini entegre etmeye karar verdik. Fetch Suppliers ile artık Amazon’dan yaptığınız satın almaları, Dext’e göndermenize gerek kalmadan otomatik aktarımı sağlanacaktır.

1. adımda yapmanız gereken, Sadler&Frost tarafından size email olarak gönderilen daveti almak ve alttaki “Connect to Amazon…” butonuna basmak olacak.

2. adımda yapmanız gereken, Dext’e giriş yaptıktan sonra Amazon ikonunun altındaki “Connect” butonuna basmak olacak. Eğer, Dext’i şirketinizde birden fazla kişi kullanıyorsa, Amazon’dan çekilecek giderlerin hangi kişi adına çekileceğini alttaki “User” seçiminden yapmalısınız.

3. adımda gelecek ekrana, Amazon hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girin. SellerCentral değil, Amazon’dan satın alma yaptığınız hesabınızı girmelisiniz. Alttaki seçeneklerden “Message Center Invoice” seçerseniz, satın aldığınız satıcıların size Amazon Message Center üstünden gönderdiği faturaları da otomatik çekebiliriz.

Son Adımda, Save deyip ekranı açık bırakarak entegrasyonun tamamlanmasını beklemelisiniz. Amazon, güvenlik gereği size SMS yoluyla izin vermenizi isteyebilir. Onay verirseniz, entegrasyon tamamlanacaktır.

Tebrikler! Artık, Amazon’dan yaptığınız satın almaları da Sadler&Frost’un sunduğu otomasyon kolaylığına bıraktınız!

Makaleyi Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!