Hangi durumlarda gönüllü KDV kaydı yaptırmak mantıksızdır?

1.Eğer müşterileriniz çoğunlukla KDV kaydı olmayan küçük şirketler ise sizin KDV kayıtlı olmanız, dolayısıyla fiyatınıza KDV eklemeniz rekabet gücünüzü azaltabilir ve fiyatlarınızı bu müşteriler için daha pahalı hale getirir. Çünkü bu müşteriler size ödedikleri KDV’yi HMRC’den iade alamayacaklardır.
2.KDV kaydı ilave sorumluluk da getirir. Genellikle her üç ayda bir KDV beyannamesi vermeniz gerekir ve herhangi bir beyanname dönemini kaçırırsanız ceza ödemek durumunda kalırsınız.
3.İngiltere’de 1 Nisan 2019’da uygulamaya konulan Verginin Dijitalleştirilmesi (Making Tax Digital – MTD) düzenlemesi nedeniyle KDV kayıtlı olursanız MTD uyumlu bir yazılım kullanmak zorunda kalırsınız. Sadler & Frost tüm müşterilerine sunduğu hizmetler kapsamında Xero muhasebe programını kullandırmaktadır. Böylece MTD gerekliliklerine uygun şekilde KDV kaydı tutulabilmektedir.
4.Şirketinizin KDV kaydını yaptırınca nakit akışınızı ve şirket kârınızı doğru ve düzenli bir şekilde tutmanız gerekecektir. Eğer bir muhasebeciyle çalışmıyorsanız bu bazen zorlayıcı olabilir. Bu nedenle Sadler & Frost’ un şirket hesaplarını pratik ve güvenli şekilde tutması sizin için güzel bir fırsat olabilir.

Diğer Soru ve Cevaplar

Soruyu Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İngiltere'de iş yapmak istiyorsanız bize mutlaka danışın!

Popüler Makaleler
Popüler Sorular
Terimler Sözlüğü
İstatistikler

Haftalık Bültenimize Üye Olun!

İngiltere’de E-ticaret, Teknoloji, İş Dünyası ve Şirket Yönetimi konularında düzenli içerikleri kaçırmayın!